CEHALETİN KAPILARINA KİLİT VUR ÖĞRETMENİM
 
24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Sabah 09:30’da Çelenk Koyma Töreni ile başlayan program öğretmenlerimizle yenilen öğlen yemeğinin ardından saat 14:00’da Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda devam etti.
Buradaki Programa Güneysu Kaymakamımı< Davut Düzgün, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eşref Yavaşi, Daire Amirleri, Misafirler ve öğretmenler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Güneysu İMKB Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Halide Sözer’in öğretmenler adına konuşmasıyla devam etti.
 
Programın ikinci bölümünde ise Türk sanat müziğinin yaşayan en önemli seslerinden olan 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilen unutulmaz şarkıların söz yazarı ve bestekarı aynı zamanda öğretmen olan Zekai Tunca ve saz ekibi sahne aldı.
Türk Sanat Müziğinin unutulmaz eserlerini seslendiren usta sanatçı izleyenlere nostaljik anlar yaşattı. Ayrıca Zekai Tunca Karadeniz türkülerini de kendine has özel yorumuyla seslendirerek öğretmenlerimize güzel bir sürpriz yaptı.
Cumhurbaşkanımızın ilçesinde olmaktan büyük onur duyduğunu ifade eden sanatçı konserini Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor ile sonlandırdı.
Konserin sonunda Ünlü Sanatçı Zekai Tunca’ya günün anısına Güneysu Kaymakamımız Davut Düzgün, Belediye Başkanımız Halil Turan ve Güneysu Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Terzioğlu birer hediye takdim ettiler.
 
 
 
 
 
 
 
İSAY2 Galeri